W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2016/03/10

Otwarcie Stacji Uzdatniania Wody nr 1 w Mińsku Mazowieckim

15 marca br. na dwa tygodnie przed terminem po niemal półtorarocznej budowie odbędzie się uroczystość otwarcia nowej Stacji Uzdatniania Wody nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Nowa Stacja Uzdatniania Wody nr 1 zapewni właściwą efektywność procesu uzdatniania i podawania wody do sieci wodociągowej mieszkańcom. Wydajność stacji wzrośnie trzykrotnie z 40 m3/h do 120 m3/h.

Dotychczas eksploatowana Stacja Uzdatniania Wody nr 1 przy ul. Mireckiego funkcjonująca już blisko 60 lat miała zbyt małą wydajność i nie odpowiadała obecnym standardom technicznym. Po wybudowaniu w 1995r. Stacji Uzdatniania Wody „Kędzierak” o wydajności 255m3/h, SUW nr 1 stała się obiektem jedynie wspomagającym układ wodociągowy miasta. Obecnie wybudowana nowa Stacja Uzdatniania Wody nr 1 w miejscu poprzedniej stacji, jest nowoczesnym i w pełni zautomatyzowanym obiektem, o wydajności 120m3/h, równorzędnie zasilająca sieć miejską w wodę.

Współpraca obu stacji poprzez pierścieniowy układ magistralny zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo, niezawodność i ciągłość dostaw wody dla miasta - powiedział Bernard Krekora, Prezes Zarządu PWiK Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki.

W uroczystości otwarcia SUW, wezmą udział m.in. Pan Marcin Jakubowski, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki oraz przedstawiciele lokalnego samorządu.

Rozpoczęcie funkcjonowania obiektu przewiduje się po uruchomieniu Biura Obsługi Klienta na początku kwietnia br.

Koszt całkowity projektu wyniósł ok. 10 950 000, 00 PLN netto.

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry