W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2016/03/16

Uroczysta inauguracja Stacji Uzdatniania Wody nr 1

15 marca br. na dwa tygodnie przed terminem po niemal półtorarocznej budowie odbyła się uroczystość otwarcia nowej Stacji Uzdatniania Wody nr 1 w Mińsku Mazowieckim. SUW nr 1 zapewni właściwą efektywność procesu uzdatniania i podawania wody do sieci wodociągowej a sama wydajność stacji wzrośnie trzykrotnie z 40 m3/h do 120 m3/h.

W swoim wystąpieniu Marcin Jakubowski, burmistrz miasta Mińsk Mazowiecki, zwrócił uwagę na szybką realizację prac i stwierdził, że nowa inwestycja adresowana jest do mieszkańców naszego miasta, dzięki czemu zwiększy się m.in. komfort związany z obsługą klienta. Następnie głos zabrał Bernard Krekora, który w swojej prezentacji „Od projektu do efektu” przybliżył zakres prowadzonej inwestycji oraz przedstawił korzyści dla miasta, płynące z uruchomienia nowej SUW.

W kolejnej części uroczystości wszyscy zebrani przeszli do Hali Filtrów, gdzie odbyło się symboliczne poświęcenie obiektu przez księdza Eugeniusza Lewandowskiego. Punktem kulminacyjnym wydarzenia było przecięcie biało-czerwonej wstęgi, którego dokonali Marcin Jakubowski, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, Józef Niczyporuk, Przewodniczący Rady Nadzorczej PWiK Sp. z o.o. , Paweł Grünberg , Członek Zarządu IDS Bud S.A- głównego wykonawcy, Miron Klomfas, Prezes Zarządu B-ACT – inżyniera kontraktu i Bernard Krekora, Prezes Zarządu PWiK Sp. z o.o. Na zakończenie uroczystości, dla podkreślenia wartości ekologicznych przyświecających PWiK, zasadzono cztery dorodne klony przed budynkiem SUW.

Rozpoczęcie funkcjonowania obiektu przewiduje się po uruchomieniu Biura Obsługi Klienta na początku kwietnia br. W najbliższym czasie zostaną zorganizowane Dni Otwarte dla mieszkańców, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł z bliska poznać funkcjonowanie nowej Stacji Uzdatniania Wody nr 1.  

Otwarcie SUW Mireckiego

Otwarcie SUW Mireckiego

Otwarcie SUW Mireckiego

Otwarcie SUW Mireckiego

Otwarcie SUW Mireckiego

Otwarcie SUW Mireckiego

Otwarcie SUW Mireckiego

Otwarcie SUW Mireckiego

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry