W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2016/03/22

Światowy Dzień Wody 2016 w Mińsku Mazowieckim

Przypadający, jak co roku, na 22 marca Światowy Dzień Wody to wydarzenie szczególne z punktu widzenia mieszkańców całej naszej planety. Każdego roku jego pomysłodawcy poruszają różne istotne problemy z zakresu m.in. bezpieczeństwa środowiska naturalnego, ograniczonego dostępu do wody nadającej się do picia bądź zagrożenia związanego ze spadkiem jej zasobów. Tematem przewodnim tegorocznej – 24 edycji jest „Woda i praca” – pokazujący, jak odpowiednia ilość i jakość wody może odmienić życie i los pracowników, a nawet całych społeczności i gospodarek.

PWiK Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim przykłada szczególną wagę do systematycznej edukacji ekologicznej mieszkańców miasta, prowadząc m.in. lekcje i prezentacje multimedialne w szkołach. W tym roku z okazji Światowego Dnia Wody, w Szkole Podstawowej nr 6 zagościł „Głebinek” - oficjalna maskotka PWiK. Dzieci wzięły udział także w lekcji okolicznościowej poruszającej tematykę tegorocznej edycji. Podsumowaniem lekcji był konkurs wiedzy o ekologii oraz tematyki związanej z nietraktowaniem toalety jako kosza na śmieci. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali gadżety związane z działalnością PWiK Sp. z o.o.  

światowy dzień wody 2016

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry