W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2016/08/03

Picie Wody w lecie

Ostatnie dni dla mieszkańców naszego regionu mijają pod znakiem wysokich temperatur. Warto także pamiętać, że lato i upały z pewnością nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

W takich warunkach codziennością są pojawiające się pytania o sposoby odpowiedniego nawadniania organizmu. Co do ilości spożywanych płynów są różne szkoły i opinie na temat ilości optymalnej, przy założeniu, iż absolutnym minimum jest 1,5 – 2 litry. Naturalnie wartości te są zdecydowanie wyższe w stosunku do osób aktywnych, gdzie taka ilość spożywana jest standardowo podczas jednego treningu. Co warte podkreślenia panuje jednomyślność, iż najlepszym sposobem nawadniania organizmu jest częste picie w niewielkich ilościach czystej wody bez gazu.

Bardzo dobrą i zdrową alternatywą w wypadku zapotrzebowania na cukier jest połączenie wody z naturalnym sokiem owocowym. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. regularnie organizują Strefę Smaku, serwując zarówno czystą wodę z kranu jak i wspomniane koktajle owocowe. Przy wykorzystaniu odpowiedniej mieszanki owocowej, nie trzeba soku wyciskać a jedynie zdecydowanie zamieszać i odstawić koktajl aż do wytworzenia się pożądanego smaku.

Pamiętajmy, że pojawiające się regularnie uczucia pragnienia świadczą, iż nasz organizm już jest w kilku procentach odwodniony, dlatego dbajmy aby do takich sytuacji nie doprowadzać i regularnie mając dostęp do kranu nawadniać swój organizm.

Wodę płynącą z mińskich kranów można pić bez przegotowania, spełnia ona bowiem wszelkie normy jakościowe zarówno unijne jak i te ustalone przez Ministra Zdrowia.

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry