W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2016/09/01

Nowy rok szkolny z edukacją ekologiczną

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim dostarcza do szkół nie tylko wodę, ale i wiedzę! W tym roku szkolnym młodzież otrzyma kolejną dawkę ciekawostek na temat pochodzenia wody w ich mieście, pozna szczegóły odnośnie jej składu, zawartości minerałów, jakości oraz właściwości smakowych. Jeszcze większa uwaga zostanie skupiona na dbaniu o środowisko naturalne poprzez np. nie zaśmiecanie toalety. 

W październiku, z racji światowego dnia mycia rąk, ważnym punktem zajęć będą informacje jak odpowiednio dbać o higienę rąk . Na wybranych lekcjach wśród najmłodszych pojawi się maskotka spółki „Rybka Głębinek”. Na zakończenie każdej lekcji odbywać się będzie quiz wiedzy a najaktywniejsi słuchacze otrzymają ciekawe nagrody.
Ponadto spółka, jako fundator „pijek- źródełek” w szkołach, zachęca dzieci, młodzież i nauczycieli do aktywnego udziału w akcji „Pij wodę z kranu. Oszczędzaj środowisko!”.
„Pijki- źródełka” są proste i bezpieczne, a co ważne, żeby napić się wody, nie potrzeba kubeczka. Z pewnością picie wody zamiast słodkich napojów jest dobrym nawykiem i zapobiega otyłości. Akcja pomaga w uświadomieniu dzieciom, ich rodzicom oraz nauczycielom prostej prawdy: zdrowa i bezpieczna woda jest na wyciągnięcie ręki, po prostu w kranie.

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry