W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2016/11/18

Światowy Dzień Toalet

19 listopada br. obchodzimy Światowy Dzień Toalet. Poniżej znajduje się kilka faktów od UNICEF na temat problemu braku toalet w niektórych częściach świata. 1/3 mieszkańców Ziemi nie ma dostępu do toalety. Każdego dnia około 1,4 tys. dzieci poniżej 5. roku życia umiera z powodu braku dostępu do czystej wody i sanitariatów.

Główną przyczyną zgonów dzieci jest biegunka, której łatwo można byłoby zapobiec. Dostęp i korzystanie z toalety wciąż są tematem tabu. To wstydliwa kwestia również dla niektórych, bardzo zamożnych krajów. Pomijanie tego tematu nie czyni go mniej szkodliwym. Jest wręcz przeciwnie. Każdego dnia brak dostępu do toalet zabija dzieci, u dorosłych przyczynia się do rozprzestrzeniania chorób i spowalnia rozwój społeczeństw.

Z tej okazji Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim pragnie wszystkim przypomnieć jak niebagatelna i poważna jest kwestia odpowiedniego korzystania z toalety. Dużym problemem prowadzącym do awarii (niedrożność rur kanalizacyjnych) jest wrzucanie do toalet rzeczy, które nie powinny się tam znaleźć.

Ścieki zawierające niepożądane przedmioty i substancje, pomimo poddaniu ich biologicznemu oczyszczaniu, stanowią bardzo duże zagrożenie dla większości organizmów żyjących w wodach, do których wpływają ścieki oczyszczone.Substancje te hamują proces biologicznego oczyszczania ścieków,  przyczyniają się do znacznego zmniejszenia skuteczności i efektywności oczyszczania ścieków oraz wzrostu kosztów związanych z usuwaniem niepożądanych odpadów z sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków.

DO TOALET I INNYCH URZĄDZEŃ SANITARNYCH NIE WRZUCAMY:

- chusteczek nawilżanych i higienicznych,

- ręczników papierowych, szmat, ścierek,

- waty, podpasek, tamponów,

- pieluch,

- gazet,

- włosów,

- resztek jedzenia,

- leków, środków ochrony roślin,

- gruzu, kamieni, piachu i innych resztek po budowlanych,

- farb, lakierów.

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry