W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2017/01/13

Zabezpiecz wodomierze przed mrozem.

Żeby uchronić się przed niepotrzebnymi wydatkami i utrudnieniami powinniśmy jak najszybciej zadbać się o zabezpieczenie przyłączy wodociągowych i wodomierzy przed mrozem.

Zespół Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. pracuje nieustannie aby nawet przy arktycznych temperaturach zapewnić nieprzerwany dostęp do wody mieszkańcom miasta. Prowadzony jest stały monitoring sieci zarówno wodociągowych jak i kanalizacyjnych a woda doprowadzana do kranów badana jest regularnie zgodnie z najbardziej rygorystycznymi wymaganiami jakości.

Kwestia zabezpieczenia wodomierzy i przyłączy wodociągowych leży po stronie mieszkańców. Zamarzanie tych elementów jest niewygodne oraz kosztowne. W wyniku awarii tych urządzeń często dochodzi do zalania pomieszczeń oraz co najważniejsze występują przerwy w dostawie wody czasem nawet na kilka dni. Wiąże się to również ze znacznymi stratami finansowym ponieważ uszkodzone elementy trzeba wymienić na nowe. Należy pamiętać żeby temperatura w pomieszczeniach, gdzie zamontowany jest wodomierz, nie spadała poniżej +4 st. C.

W okresie zimowym należy pamiętać szczególnie o:

  • ogrzewaniu miejsc w których znajdują się urządzenia wodomierzowe,

  • uszczelnieniu drzwi i okien , uzupełnieniu brakujących szyb, w miejscach szczególnie narażonych na zamarzanie urządzeń wodociągowych,

  • zabezpieczeniu wodomierza, wraz z wykonaniem izolacji cieplnej z takich materiałów jak: pianka izolacyjna, tkanina, styropian, pozostawiając jednak możliwość odczytu z wodomierza,

  • zabezpieczeniu przyłączy, najlepiej pianką izolacyjną, która jest do kupienia w sklepach specjalistycznych.

Jeżeli jednak dojdzie mimo wszystko do zamarznięcia wody na wodomierzu, którego efektem może być utrata szczelności i wyciek wody lub jej brak, należy zgłosić taką usterkę do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o., pod bezpłatny numer telefonu 994. Wówczas dokonana zostanie wymiana wodomierza na nowy. Koszty wymiany wodomierza i ewentualnych strat powstałych w wyniku awarii poniesie odbiorca wody.

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry