W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2017/02/15

„Pij wodę z kranu. Oszczędzaj środowisko!”. Za nami koniec pierwszego semestru.

Pierwszy semestr ekologicznego programu edukacyjnego prowadzonego w szkołach i przedszkolach przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. właśnie dobiegł końca. 

Zajęcia edukacyjne odbywały się od września i wzięło w nich udział ponad trzysta dzieci uczęszczających do szkół w Mińsku Mazowieckim. Podczas zajęć poruszane były m.in tematy prawidłowego korzystania z urządzeń sanitarnych czy problematyki wyrzucania śmieci do kanalizacji. Oprócz krótkich wykładów i prezentacji przedstawiających wyżej wymienione kwestie, młodzież uczestniczyła w panelach dyskusyjnych oraz quizach.
Od tego semestru wprowadziliśmy również autorski pomysł organizacji edukacji ekologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzieci z ogromnym entuzjazmem podchodzą do wszystkich zadań, które są dla nich przygotowane. Każde zajęcia są inne, dostosowane do wieku i poziomu zaawansowania uczestników. W czasie lekcji dzieci biorą udział w zabawach związanych z wodą, ucząc się jak o nią dbać oraz dowiadują się o podstawowych procesach zachodzących w otaczającym nas środowisku naturalnym. Zajęcia mają na celu m.in. podkreślenie, że toaleta to nie kosz na śmieci a także obalenie mitu, iż woda z kranu nie nadaje się do picia. Dzieci szczególnie interesują się ciekawostkami dotyczącymi zużycia wody w poszczególnych dziedzinach naszego życia np. ile wody zużywa się podczas prania odzieży bądź zmywania naczyń a nawet w produkcji samochodu osobowego. Przedszkolakom szczególnie przypada do gustu zabawa ruchowa „pompa i kropelki wody” podczas której jedno dziecko wcielające się w pompę „zasysa” kolejne, które odgrywają role kropel wody. Dzięki specjalnie przygotowanym pomocom dydaktycznym, przyswojenie wiedzy było jeszcze łatwiejsze a zajęcia jeszcze ciekawsze.
Od następnego semestru, czyli od zakończenia ferii zimowych w mieście, cykl zajęć edukacyjnych będzie kontynuowany.

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry