W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2017/08/04

Apel do mieszkańców.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim zwraca się do mieszkańców miasta Mińska Mazowieckiego o wsparcie działań naszych służb technicznych w zakresie ochrony sieci wodociągowych i kanalizacyjnych przed dewastacją i kradzieżami.

W ostatnim czasie miało miejsce zniszczenie włazów nastudziennych kanalizacji sanitarnej w ilości 26 szt. Szacunkowa wartość szkody to kwota około 200 tyś. zł. Złodziej, który dopuścił się tego aktu wandalizmu nie jest chyba świadomy, że dokonał zniszczenia wspólnego dobra i naraził bezpieczeństwo przypadkowego przechodnia, być może małego dziecka. Zapomniał, że koszty naprawy uderzą we wszystkich mieszkańców, którzy płacą za odprowadzanie ścieków.

Tego rodzaju zachowania nie są przypadkiem odosobnionym. Wrzucanie kratek deszczowych do wnętrza osadnika, dewastacja hydrantów i zdrojów ulicznych, niszczenie oznakowań wodociągowych – to tyko część aktów wandalizmu, z którymi boryka się nasze przedsiębiorstwo. Niektóre z nich wydawałoby się, że to zwykły psikus. Jednak każda naprawa, nawet jeśli jest tylko instalacją małej tabliczki oznaczającej zasuwę jest kosztem.

Edukujmy się wzajemnie. Dbałość o wspólne dobro jest obowiązkiem każdego.

Drodzy mieszkańcy, apelujemy o czujność i zaangażowanie. Reagujmy na tego typu zachowania. Nie bądźmy obojętni na akty wandalizmu, przemocy, złodziejstwa.

Wszystkim nam zależy, aby miasto się rozwijało, było coraz piękniejsze, aby żyło się w nim przyjemnie a nader wszystko było bezpiecznie.

 

Telefon alarmowy: 994 

 

                                        Prezes Zarządu

                                       Bernard Krekora

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry