W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2017/08/16

Woda z kranu latem.

Ostatnie dni dla mieszkańców naszego miasta mijają pod znakiem wysokich temperatur, co powinno nas szczególnie uczulać na odpowiednie i regularne nawadnianie naszego organizmu. Pojawiające się regularnie uczucia pragnienia świadczą, iż nasz organizm już jest w kilku procentach odwodniony, dlatego dbajmy aby do takich sytuacji nie doprowadzać i regularnie mając dostęp do kranu nawadniać swój organizm.

W kwestii ilości spożywanych płynów są różne szkoły i opinie, jednak absolutnym minimum jest 1,5 – 2 litry wody dziennie. Naturalnie wartości te są zdecydowanie wyższe w stosunku do osób aktywnych, gdzie taka ilość spożywana jest standardowo podczas jednego treningu. Co warte podkreślenia panuje jednomyślność, iż najlepszym sposobem nawadniania organizmu jest częste picie w niewielkich ilościach czystej wody, np. z kranu.

Pamiętajmy, że wodę płynącą z mińskich kranów można pić bez przegotowania, spełnia ona bowiem wszelkie normy jakościowe zarówno unijne jak i Ministra Zdrowia. Warto także zwrócić uwagę na kilka zalet świadczących na rzecz wody kranowej w porównaniu z butelkowaną:

- woda z kranu jest częściej badana i musi spełniać tak samo rygorystyczne normy

- woda z kranu nie jest narażona na działanie promieni słonecznych, bowiem nie stoi na półkach sklepowych

- woda z kranu utrzymana jest zawsze w niskiej temperaturze co nie sprzyja rozwojowi bakterii, jak to jest w przypadku nagrzewających się butelek z wodą

Nie zapominajmy również o tym, że dostęp do wody kranowej w Mińsku Mazowieckim jest zwyczajnie o wiele prostszy a jej cena jest kilkaset razy niższa.

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry