W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2014/01/30

Inspekcja Telewizyjna Sieci Kanalizacyjnej w Mińsku Mazowieckim

W ostatnim czasie PWiK Mińsk Mazowiecki dokonała zakupu jednego z najnowocześniejszych urządzeń do kontroli sieci kanalizacyjnej. Kamera inspekcyjna  jest telewizyjnym  sprzętem do  monitorowania  kanałów  sanitarnych, deszczowych i ogólnospławnych.
Prowadzenie regularnych przeglądów sieci kanalizacyjnych jest obecnie w wielu krajach działaniem rutynowym, mającym na celu gromadzenie informacji o stanie podziemnej infrastruktury oraz opracowywanie programów planowej ich eksploatacji. Szczegółowa inspekcja TV jest niezbędna do penetracji sieci kanalizacyjnych. Od jej wyników zależy efektywność bezwykopowej budowy nowych lub renowacji starych instalacji podziemnych. 
PWiK Mińsk dysponuje nowoczesnym sprzętem do przeprowadzania przeglądów inspekcyjnych czy badań lokalizacyjnych sieci kanalizacyjnych. Możliwość wykorzystania zaawansowanych urządzeń pozwala znacznie zredukować prawdopodobieństwo wystąpienia problemów podczas renowacji bądź naprawy sieci infrastruktury podziemnej. Wszystkie czynności są zdalnie sterowane z konsoli zamontowanej w kamerowozie, a systemy mogą pracować w rurach o średnicach od 100 mm aż do 1200 mm.
Inspekcja telewizyjna kanałów oraz sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych pozwala wykryć takie uszkodzenia jak: pęknięcia, obniżenia, zapadnięcia rur, niewłaściwe spadki, wadliwe połączenia, nielegalne podłączenia rur, wycieki, zanieczyszczenia wszelkiego typu, a co za tym idzie, umożliwia szybkie podjęcie ekonomicznie uzasadnionych kroków w celu usunięcia nieprawidłowości.
Jednocześnie przypominamy, że do 31 marca 2014 r. trwa abolicja dla korzystających z usług wodno – kanalizacyjnych niezgodnie z prawem. Osoby, które zgłoszą się do tego dnia nie poniosą odpowiedzialności karnej.kamera do badania kanalizacji

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry