W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2017/09/26

Myślałam, że o wodzie wiem wszystko...

Przed rozpoczęciem pracy w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Mińsku Mazowieckim uważałam, że picie surowej wody z kranu jest przejawem lenistwa oraz lekceważenia własnego zdrowia. Nie przyjmowałam do wiadomości, że woda z kranu bez przegotowania może być zdatna do spożycia, zwłaszcza dla dzieci. Jednak do czasu....

Podczas pierwszych dni pracy w mińskim PWiK zapoznałam się z drogą jaką musi pokonać woda zanim trafi do naszych mieszkań. Każdy etap uzdatniania wody jest ściśle kontrolowany przez wykwalifikowanych pracowników oraz odbywa się w zmodernizowanych i nowoczesnych obiektach.
Woda pochodząca z mińskich wodociągów spełnia rygorystyczne wymogi jakościowe. Aktualne raporty dotyczące parametrów jakości wody można śledzić na bieżąco na stronie internetowej www.pwikminsk.pl

Będąc młodą mamą, która popiera zdrowy styl życia, czuję, że zupełnie zlekceważyłam temat popularnej „kranówki”. Jak się okazuje woda z kranu jest smaczna, zawiera dużo składników mineralnych oraz nierzadko jest lepsza od wody butelkowanej.
Wystarczy pamiętać o kilku prostych wskazówkach:

  • przed spożyciem zaleca się przez ok. 30 sekund spuścić wodę wolnym strumieniem, aby woda była świeża (szczególnie ważne, gdy nie było nas w domu przez dłuższy czas)
  • do gotowania używamy tylko zimnej wody
  • wodę przechowujemy w lodówce oraz staramy się ją spożyć w ciągu 24 godzin
  • nie trzymamy wody na słońcu

Picie wody z kranu jest tak proste, a zalet z tym związanych jest tak wiele:

  • oszczędzamy pieniądze - woda kranowa jest tańsza od wody butelkowanej
  • oszczędzamy czas - nie musimy kupować wody w sklepie
  • oszczędzamy środowisko – mniej plastiku w naszym koszu
  • oszczędzamy siebie i nasze dzieci – promujemy ideę zrównoważonego rozwoju, jesteśmy eko oraz myślimy o następnych pokoleniach


Nie dajmy się nabić w butelkę, pijmy wodę z kranu!

Aleksandra Śliwowska

 

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry