W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2017/11/30

Światowy Dzień Toalet 2017.

 

Wg danych UNICEF 1/3 mieszkańców na świecie nie ma dostępu do WC, a każdego dnia około 1,4 tys. dzieci poniżej 5. roku życia umiera z powodu braku dostępu do czystej wody i sanitariatów.

Z tej okazji przedstawiciele Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim odwiedzili Salezjańską Szkołę Podstawową oraz Przedszkole Miejskie Nr 3. Podczas tych wyjątkowych lekcji dzieci usłyszały jak należy odpowiedzialnie korzystać z toalety dbając przy tym o środowisko naturalne i infrastrukturę wodno-ściekową. Dowiedziały się także, że toaleta to nie kosz na śmieci i jedynym odpadem, który może się tam znaleźć jest papier toaletowy.

Na zakończenie został przeprowadzony quiz po którym każde dziecko otrzymało mały upominek przygotowany przez Spółkę. Dużą atrakcją dla przedszkolaków było spotkanie z oficjalną maskotką przedsiębiorstwa - rybką „Głębinek”.


PAMIĘTAJMY!
DO TOALET I INNYCH URZĄDZEŃ SANITARNYCH NIE WRZUCAMY:
- chusteczek nawilżanych i higienicznych,
- ręczników papierowych, szmat, ścierek,
- waty, podpasek, tamponów,
- pieluch,
- gazet,
- włosów,
- resztek jedzenia,
- leków, środków ochrony roślin,
- gruzu, kamieni, piachu i innych resztek po budowlanych,
- farb, lakierów,
- innych rzeczy powodujących niedrożność rur kanalizacyjnych.

Światowy dzień toalet 2017

Światowy dzień toalet 2017

Światowy dzień toalet 2017

 Światowy dzień toalet 2017

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry