W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2018/01/22

Zabezpieczenie Wodomierzy przed Mrozem.

Ostatnie dni, dla mieszkańców naszego miasta, upływają pod znakiem ujemnych temperatur. W takim okresie powinnyśmy szczególnie zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przyłączy wodociągowych oraz węzłów, studzienek i pomieszczeń, w których zainstalowane są wodomierze.

Zalecamy wykonanie poniższych czynności, które zmniejszą ryzyko awarii, nie narażając Państwa, jako użytkowników, na poniesienie strat i kosztów ich usunięcia:

•Utrzymujmy odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, gdzie znajduje się wodomierz i instalacja wodociągowa. Temperatura nie powinna być niższa niż +4 C.

•Zabezpieczajmy pomieszczenie, w którym znajduje się instalacja wodociągowa przez naprawę ścian oraz uszczelnienie drzwi i okien.

•Zabezpieczajmy przewody wodociągowe, które przebiegają przez nieocieplone pomieszczenia. Do ocieplenia można użyć styropianu bądź osłony izolacyjnej.

•W sytuacji, gdy wodomierz umieszczony jest w studzience, sprawdźmy, czy pokrywa jest prawidłowo zamknięta i czy nie jest uszkodzona.

•Zabezpieczajmy wodomierz, wraz z zaworami / zasuwami, izolacją cieplną w postaci styropianu, wełny mineralnej lub otuliny albo zastosujmy przewód grzejny.

•Elementy instalacji wodociągowej wykorzystywane w okresie letnim zabezpieczajmy poprzez zamknięcie zaworów oraz ich odwodnienie.

Jeżeli jednak mimo wszystko dojdzie do zamarznięcia wody i uszkodzeń przyłącza, instalacji czy wodomierza, skutkującego utratą szczelności i wyciekami wody, należy zamknąć dopływ wody i zgłosić wyciek pod numerem 994. W takiej sytuacji pracownik Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim dokona odpłatnej naprawy urządzeń.

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry