W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2018/02/01

Poszerzamy ekologiczne horyzonty dzieci.

Pierwszy semestr zajęć ekologicznych skierowanych do dzieci ze szkół w Mińsku Mazowieckim, przygotowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o., właśnie dobiegł końca.

Zajęcia edukacyjne odbywały się od września 2017 roku w których udział wzięły dzieci uczęszczające do szkół podstawowych w Mińsku Mazowieckim. Podczas zajęć poruszane były m.in tematy prawidłowego korzystania z urządzeń sanitarnych oraz problematyki wyrzucania śmieci do kanalizacji. Oprócz krótkich wykładów i prezentacji, przedstawiających wymienione kwestie, uczniowie uczestniczyli także w panelach dyskusyjnych oraz quizach. 

W tym samym okresie prowadzony był także autorski program edukacji ekologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci z ogromnym entuzjazmem podchodziły do wszystkich zadań, które były dla nich przygotowane. Każde zajęcia były inne, dostosowane do wieku i poziomu zaawansowania uczestników. W czasie lekcji, dzieci brały udział w zabawach związanych z wodą, ucząc się jak o nią dbać oraz dowiadując się o podstawowych procesach zachodzących w otaczającym nas środowisku naturalnym. Zajęcia miały na celu m.in. podkreślenie, że toaleta to nie kosz na śmieci a także obalenie mitu, iż woda z kranu nie nadaje się do picia. Dzieci szczególnie interesują się ciekawostkami dotyczącymi zużycia wody w poszczególnych dziedzinach naszego życia np. ile wody zużywa się podczas prania odzieży bądź zmywania naczyń a nawet w produkcji samochodu osobowego.

W tym roku PWiK sp z o.o. w Mińsku Mazowieckim wprowadziło opaski gumowe oznaczone hasłem „piję wodę z kranu” wszystkie dzieci, zarówno te starsze jak i przedszkolaki bardzo przywiązały się do nowego gadżetu i noszą go na co dzień. Opaska na nadgarstku zachęca do picia wody z kranu oraz identyfikuje je z naszym programem edukacyjnym.

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry