W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2018/02/26

Poszerzamy wiedzę z dyplomacji.

22 lutego w Miejskiej Szkole Artystycznej I stopnia im.  Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim, odbył się wykład  znanego dyplomaty Grzegorza Dziemidowicza. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Radość Trzeciego Wieku w Mińsku Mazowieckim.  Z możliwości poszerzenia wiedzy na temat komunikacji społecznej i dyplomacji, postanowili skorzystać seniorzy ze Stowarzyszenia oraz uczniowie klasy dziennikarskiej Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim. W związku z przybyciem do Mińska Mazowieckiego tak interesującej i ważnej postaci w dyplomacji Polski, także  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim zainteresowało się wykładem. Zasady dyplomacji, sprawdzają się bowiem nie tylko w polityce zagranicznej, są również pomocne podczas komunikacji z partnerami biznesowymi i klientami.

W trakcie wykładu słuchacze mogli dowiedzieć sie między innymi o podstawowych zasadach dyplomacji takich jak:

- zasada wzajemności - oznaczająca, że podmioty prawa przyznają sobie lub swoim obywatelom takie same przywileje, np. przepisów celnych, wizowych, ekstradycyjnych lub sytuacji prawnej mniejszości narodowych. 

- zasada precedencji – protokolarny porządek pierwszeństwa podczas oficjalnych wydarzeń, np. pierwszeństwo rangi stanowiska, kolejności alfabetycznej.

- zasada exequatur – czyli zgoda państwa przyjmującego na wykonywanie przez określoną osobę funkcji kierownika urzędu konsularnego państwa wysyłającego.

Podczas spotkania prowadzący Grzegorz Dziemidowicz podał szereg przykładów z jego życia zawodowego. W swoim wystąpieniu podkreślał, że dyplomacja to przede wszystkim szacunek do drugiej strony, a w niektórych sytuacjach konfliktowych sprawdza się powiedzenie „Zgadzamy się, że się nie zgadzamy”. 

Grzegorz Dziemidowicz -  polski dyplomata, ambasador nadzwyczajny i pełnomocny RP w Egipcie (1994-1999) oraz Grecji (2001-2005). Pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych m.in. jako rzecznik oraz dyrektor Departamentu Systemów Informacji. Zastępca kierownika Akademii Służby Zagranicznej i Dyplomacji CC, były dyrektor Akademii Dyplomatycznej MSZ i wicedyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Były redaktor, a następnie kierownik działu zagranicznego „Wiadomości” w TVP. Obecnie wykłada w Collegium Civitas w Warszawie i na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Radość Trzeciego Wieku z Mińska Mazowieckiego, że mogliśmy pogłębić swoją wiedzę na temat komunikacji i zasad dyplomatycznych. 

Ambasador Dziemidowicz msa minsk mazowiecki

Ambasador Dziemidowicz msa minsk mazowiecki

Ambasador Dziemidowicz msa minsk mazowiecki

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry