W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2018/04/19

Kranówka zamiast plastiku w Mińsku Mazowieckim.

Ostatnio media obiegła informacja, iż według najnowszych badań w butelkowanej wodzie wytrącają się mikrocząstki plastiku a interwencję w tej sprawie zapowiedziała Światowa Organizacja Zdrowia, która zleciła już dodatkowe badania.

W badaniu Uniwersytetu Stanowego w Nowym Jorku przebadano 250 butelek wody 11 marek, kupionych w dziewięciu krajach. Średnio w każdej butelce znajdowało się 10 cząsteczek wytrąconego plastiku. Naukowcy twierdzą, iż zanieczyszczona jest niemal każda butelka wody a nagrzewająca się butelka z wodą, czy to w domu czy na półce sklepowej jeszcze potęguje ten proces.

Pamiętajmy, iż woda płynąca z mińskich kranów jest zdrowa, bezpieczna i można ją spożywać bez przegotowania. Woda kranowa w naszym mieście nie jest narażona na działanie promieni słonecznych a jej temperatura w przepływie do naszych mieszkań i domów utrzymywana jest na optymalnie niskim poziomie. Warto sobie przypomnieć powyższe fakty sięgając po butelkę wody w sklepie, tym bardziej w perspektywie rosnących temperatur i mocniej operującego słońca.

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry