W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2019/01/30

Za nami koniec pierwszego semestru programu edukacyjnego.

Pierwszy semestr ekologicznego programu edukacyjnego prowadzonego w szkołach i przedszkolach przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. właśnie dobiegł końca.

Zajęcia edukacyjne odbywały się od września i wzięło w nich udział ponad 600 dzieci uczęszczających do szkół i przedszkoli w Mińsku Mazowieckim. Podczas zajęć poruszane były m.in tematy prawidłowego korzystania z urządzeń sanitarnych czy problematyki wyrzucania śmieci do kanalizacji. Oprócz krótkich wykładów i prezentacji przedstawiających wyżej wymienione kwestie, młodzież i dzieci uczestniczyła w panelach dyskusyjnych oraz quizach. Dzieci z ogromnym entuzjazmem podchodzą do wszystkich zadań, które są dla nich przygotowane. Każde zajęcia są inne, dostosowane do wieku i poziomu zaawansowania uczestników. W czasie lekcji dzieci biorą udział w zabawach związanych z wodą, ucząc się jak o nią dbać oraz dowiadują się o podstawowych procesach zachodzących w otaczającym nas środowisku naturalnym. Zajęcia mają na celu m.in. podkreślenie, że toaleta to nie kosz na śmieci a także obalenie mitu, iż woda z kranu nie nadaje się do picia.

Podczas Ferii zimowych nasi edukatorzy przeprowadzą specjalne zajęcia dla dzieci uczestniczących w projekcie „Zima w Mieście.

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry