W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2019/03/25

Światowy Dzień Wody w Mińsku Mazowieckim.

Przypadający, jak co roku, na 22 marca Światowy Dzień Wody to wydarzenie szczególne z punktu widzenia mieszkańców całej naszej planety. Każdego roku jego pomysłodawcy poruszają różne istotne problemy z zakresu m.in. bezpieczeństwa środowiska naturalnego, ograniczonego dostępu do wody nadającej się do picia, bądź zagrożenia związanego ze spadkiem jej zasobów. W tym roku, organizatorzy chcą zwrócić uwagę na fakt, że wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować.

PWiK sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim przykłada szczególną wagę do systematycznej edukacji ekologicznej mieszkańców miasta, prowadząc m.in. lekcje i prezentacje multimedialne w szkołach. W tym roku z okazji Światowego Dnia Wody gościliśmy w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim, podczas pierwszego dnia wiosny, natomiast w piątek 22 marca, nasi edukatorzy wraz z maskotką Spółki, rybką „Głębinkiem”, odwiedzili placówki edukacyjne na terenie miasta i gminy. Najpierw edukowali uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 6. Następnie odwiedzili dwie grupy wiekowe uczniów w Szkole Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce, a zakończyli ten wyjątkowy dzień prezentacją w Przedszkolu numer 5. W ostatnim spotkaniu z przdszkolakami, uczestniczyli również Marcin Jakubowski, burmistrz Mińska Mazowieckiego a także Jarosław Grenda, prezes PWiK.

Dzieci wzięły udział w zajęciach okolicznościowych poruszających tematykę tegorocznej edycji. Podsumowaniem lekcji był konkurs w zakresie wiedzy o ekologii oraz tematyki związanej z nietraktowaniem toalety jako kosza na śmieci. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali gadżety związane z działalnością PWiK sp. z o.o.

Światowy dzień wody 2019

Światowy dzień wody 2019

Światowy dzień wody 2019

Światowy dzień wody 2019

Światowy dzień wody 2019

Światowy dzień wody 2019

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry