W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2014/08/11

Użytkowanie kanalizacji latem

Lato i wysokie temperatury sprzyjają rozwojowi bakterii oraz powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, co jest szczególnie niebezpieczne i uciążliwe we własnym domu. Bardzo często taka sytuacja jest efektem naszego zaniedbania, np. bulgoczący kran, wybijająca woda w umywalce czy problem ze spłukiwaniem toalety. Warto jednak wiedzieć, że dbając o instalację kanalizacyjną można takich problemów uniknąć.

Problemy z drożnością instalacji kanalizacyjnej oraz pojawiającym się odorem mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Kłopoty mogą być związane ze źle wykonanym projektem lub wykonaniem instalacji. Przyczyną mogą być zbyt małe średnice rur kanalizacyjnych czy zastosowanie zbyt dużej ilości kolanek. Innym powodem może być nieuwzględnienie należytych spadków przewodów instalacyjnych. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej zaprojektowany i wykonany system kanalizacyjny może się zapchać w wyniku złego użytkowania. Najczęściej to właśnie zła eksploatacja i niedbałość o kanalizację jest przyczyną zatorów.
Dbajmy o naszą kanalizację
Najczęściej problemy z zapchanym odpływem wody pojawiają się w kuchni. Kiedy myje się naczynia lub wykonuje inne czynności w zlewozmywaku, do odpływu przedostaje się sporo różnych zanieczyszczeń, które mogą zablokować odpływ. Kanalizację kuchenną zazwyczaj zapycha tłuszcz, dlatego tłuste resztki jedzenia należy wyrzucać do kosza.
Należy pamiętać również, że nie można wylewać do kanalizacji zanieczyszczeń zawierających glinę, piasek, żwir, gips, farby, kleje, trociny czy gruz. Tego typu odpady powinny znaleźć się w koszu na śmieci. Nie należy również wrzucać do sedesu żadnych przyborów higienicznych takich jak wata, tampony, wkładki czy chusteczki nawilżane, ponieważ pod wpływem wody mocno pęcznieją i mogą stworzyć trudny do usunięcia zator, powodując ciężki do zniesienia odór.
Pamiętajmy, że przestrzeganie powyższych zasad utrudni rozwój bakteriom a nasza kanalizacja będzie służyła nam wiele lat. Z kolei takie uciążliwości jak awarie, czy brzydki zapach pojawiać się będą sporadycznie.

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry