W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2014/09/19

Czy pić wodę z wodociągu mińskiego?

Mieszkańcy Mińska Mazowieckiego i gminy do swoich kranów mają dostarczaną wodę z pokładów głębinowych z zasobów wody czwarto i trzeciorzędowych. W związku z tym do naszych domów trafia woda bardzo dobrej jakości, pozbawiona zanieczyszczeń antropogenicznych. Woda pochodząca „ z głębi ziemi” na stacjach uzdatniania wody jest oczyszczana na naturalnych filtrach kwarcowych, bez użycia związków chemicznych.

Woda z wodociągu mińskiego podobnie jak wody butelkowane zawiera wiele pierwiastków i mikroelementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów. Duża zawartość mikroelementów w naszej wodzie z kranu powoduje to, że możemy porównywać ją z wodą źródlaną.
Suma porównywanych składników mineralnych wynosi:
w wodzie z wodociągu mińskiego 509,77 mg/l
w wodzie źródlanej 228,37 mg/l
w wodzie mineralnej 833,28 mg/l.

PWiK Sp. z o.o. chcąc zapewnić wysoką jakość dostarczanej wody prowadzi jej ciągły monitoring. Woda płynąca z naszych kranów jest codziennie kontrolowana. Dodatkowo picie takiej wody, to dbałość o przyrodę, mniej odpadów powstaje w naszych domach. W efekcie zanieczyszczenie środowiska nimi jest mniejsze. Cena wody butelkowanej wynosi kilka groszy, reszta to opakowanie, transport, reklama i marketing.

Może już nadszedł czas, aby spróbować wody z kranu!!!

 

 

 

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry