W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2013/08/20

Lato w mieście z PWiK

PWiK Mińsk Mazowiecki w ramach akcji "Lato w mieście" zorganizował program dla dzieci o tematyce ekologicznej. Pierwszym punktem była lekcja edukacyjna dotycząca ciekawostek o wodzie, dostarczająca informacji, ile potrzebujemy jej do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz jak dobrze ją wykorzystywać.

Nasi młodzi goście szczególnie zainteresowali się ciekawostkami dotyczącymi zużycia wody w poszczególnych dziedzinach naszego życia np. ile wody zużywa się podczas prania odzieży bądź zmywania naczyń a nawet w produkcji samochodu osobowego. Ta część zajęć zakończyła się konkursem z nagrodami. Następnie uczestnicy zostali oprowadzeni po Oczyszczalni Ścieków, gdzie otrzymali informacje dotyczące technologii oczyszczania ścieków komunalnych. Każdy etap oczyszczania ścieku był skrupulatnie wytłumaczony, a finalnym punktem wycieczki był spacer nad rzekę Srebrną, do której wpływa już czysta woda. Na koniec wszyscy chętni mogli pomalować swoje twarze… nie tylko w wodne akcenty.

Po zakończeniu wakacji nasi edukatorzy rozpoczną kolejny cykl lekcji prowadzonych w mińskich szkołach, które mają na celu zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży m.in. na poważny problem jakim jest traktowanie toalety jako kosza na śmieci i związane z tym zagrożenia.

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry