W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2015/02/02

Zadbaj o wodę w swoim kranie!

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Mińsku Mazowieckim odpowiada za jakość wody do punktu sprzedaży wody odbiorcy usług, czyli do wodomierza głównego. Za jakość wody w dalszym odcinku instalacji wodociągowej odpowiada właściciel lub administrator.

Jakość wody dostarczanej przez PWiK Mińsk Mazowiecki może ulec pogorszeniu w niekorzystnych warunkach eksploatacji i utrzymania instalacji wodociągowej w budynkach. Dlatego ważne jest aby Klienci znali podstawowe zasady korzystania z wody wodociągowej, które pozwolą zminimalizować skutki wtórnego zanieczyszczenia wody.

Jak dbać o wewnętrzną instalację wodociągową?

  • przepłukać instalację przed ponownym korzystaniem z wody, w przypadku dłuższej stagnacji wody w sieci wskutek jej nieużywania;
  • regularnie czyścić krany i akcesoria wodne zdejmując sitka umocowane na końcówkach w celu usunięcia kamienia i zanieczyszczeń;
  • raz w roku czyścić wewnętrzną instalację
  • zachować odpowiedni odstęp lub montować izolację pomiędzy rurami wody ciepłej i zimnej;

 

Dobrą praktyką jest również:

  • niepobieranie do picia ani do mycia owoców i warzyw wody ciepłej, która jest bardziej narażona na zanieczyszczenie niż zimna;
  • zrezygnowanie z pobierania wody przeznaczonej do spożycia dla niemowląt w godzinach nocnych ;

Woda produkowana przez naszą Spółkę jest pod stałym nadzorem certyfikowanego laboratorium. W trosce o Klientów PWiK Sp. z o.o. w Mińsk Mazowiecki regularnie publikuje informacje o jakości wody na stronie internetowej.

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry