W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2015/02/25

Dbaj o środowisko w swoim domu

Czy podczas zmywania naczyń, porannej czy wieczornej toalety myślimy o oczyszczaniu ścieków? A może zastanawiamy się nad tym dopiero wówczas gdy otrzymujemy rachunek za odprowadzone ścieki? 

Każdy z nas może przyczynić się do tego, aby odprowadzane ścieki w jak najmniejszym stopniu negatywnie oddziaływały na środowisko oraz aby koszt ich oczyszczania był jak najniższy. Nawet najbardziej nowoczesna oczyszczalnia ścieków, nie jest w stanie w sposób skuteczny usunąć wszystkich zanieczyszczeń jakie zawierają ścieki. Zapobiegać zanieczyszczeniom środowiska wodnego jest bardzo latwo. Jak?
Oto kilka przykładów.

Tabela do dbaj o srodowisko w swoim domu

Nie wrzucajmy do urządzeń sanitarnych (umywalek, zlewozmywaków, ubikacji i kratek ściekowych) także innych odpadów np:

  • artykułów higienicznych (waty, pieluch, podpasek),
  • patyczków do czyszczenia uszu,
  • resztek pożywienia,
  • olejów jadalnych (np. po pieczeniu frytek),
  • resztek materiałów i tekstyliów,

ponieważ: odpady te w przypadku zmniejszonego przepływu ścieków (np. w nocy) osadzają się na dnie kanału sanitarnego stopniowo zmniejszając jego średnicę a w konsekwencji także możliwy przepływ. Odpady te wcześniej czy później i tak muszą zostać usunięte, przy czym koszt ich usunięcia z sieci kanalizacyjnej lub w oczyszczalni ścieków jest bardzo wysoki.


Ile kosztuje zmiana przyzwyczajeń?

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry