W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2015/04/21

„Pijki- źródełka” w Szkołach Mińska Mazowieckiego

Do końca maja wszystkie szkoły podstawowe w Mińsku Mazowieckim otrzymają w prezencie „pijki- źródełka” do picia wody. Akcja to projekt promujący picie wody z kranu wśród dzieci i młodzieży. PWiK Sp. z o.o. zaproponowała mińskim szkołom udział w akcji.

Spółka jest fundatorem „pijek- źródełek” i przeprowadzi ich montaż po wcześniejszym ustaleniu miejsca oraz przeprowadzeniu badań laboratoryjnych wody w instalacji wewnętrznej, w każdym szkolnym budynku objętym akcją. Akcja jest kolejną odsłoną kampanii – „Pij wodę z kranu. Oszczędzaj środowisko!”.

„Pijki- źródełka” są proste i bezpieczne, a co ważne, żeby napić się wody, nie potrzeba kubeczka. – Z pewnością picie wody zamiast słodkich napojów jest dobrym nawykiem i zapobiega otyłości. Akcja ma też pomóc w uświadomieniu dzieciom, ich rodzicom oraz nauczycielom prostej prawdy: zdrowa i bezpieczna woda jest na wyciągnięcie ręki, po prostu w kranie.

Najczęściej „pijki- źródełka” są montowane w pobliżu sal gimnastycznych, bo właśnie po zajęciach w-f najbardziej chce się pić. Takie miejsca na szkolnym korytarzu, gdzie można napić się wody, są codziennością w wielu krajach.

Instalowanie „pijek-źródełek” rozpocznie się w maju. Prezes Zarządu Spółki Bernard Krekora, który jest gorącym orędownikiem picia wody z kranu, uważa, że krok po kroku zmienia się świadomość mieszkańców i coraz więcej osób sięga po szklankę wody właśnie z kranu. Poniżej przedstawiamy widok „pijki- źródełka” zakupionego przez PWiK i gotowego do zamontowania.

Pijka źródełka

Pijka źródełka

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry