W trosce
o mieszkańców
i środowisko

2015/05/29

Popularne „Pawełki”

Od kilku miesięcy w Mińsku Mazowieckim stoją wesołe hydranty. „Pawełki” to nie tylko bajkowe postaci, to nazwy nietypowych, kolorowych hydrantów, które PWiK Mińsk Sp. z o.o. postawił przy placówkach edukacyjnych, a także w miejscach często uczęszczanych w Mińsku Mazowieckim. Urządzenia – poza swoją podstawową funkcją – przykuwają uwagę i stają się inspiracją do nauki odpowiednich zachowań podczas pożaru.

Dzieci są zainteresowane bajecznym i niespotykanym wyglądem hydrantów. Jest to świetna okazja do edukacji z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego podczas godziny wychowawczej. Szkoły Podstawowe przy których postawione zostały hydranty już od wielu lat współpracują z PWiK w zakresie właściwego korzystania z zasobów wodnych i dbania o środowisko naturalne.

Mimo faktu, iż hydranty stoją stosunkowo krótko, to dzieci i uczniowie bez problemu wskazują ich lokalizację, a taka wiedza w sytuacji zagrożenia może okazać się nieoceniona. Dzieci zwracają uwagę na hydrant i dopytują do czego służy. Nie udałoby się przyciągnąć ich uwagi, gdyby stanął tu jego standardowy, czerwony odpowiednik.

Ze względu na fakt, iż instalacja hydrantów została bardzo pozytywnie odebrana wśród dzieci i mieszkańców, spółka zdecydowała się to przedsięwzięcie kontynuować. W planach jest montaż kolejnych Pawełków przy szkołach i przedszkolach, które współpracują z PWiK w ramach Światowego Dnia Wody i pozostałych akcji proekologicznych. 

» powrót
Przedsiębiorstwo zostało powołane aby służyć Wam mieszkańcom miasta. Naszym celem jest Wasze zadowolenie. Zrobimy wszystko abyście mieli poczucie, że świadczymy usługi, z których jesteście zadowoleni a obsługa w pełni Was satysfakcjonuje.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI » WZORY UMÓW I FORMULARZE » CENNIK I TARYFY » REGULAMINY » NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA » ODCZYT WODOMIERZA » AWARIE » RODO »
Woda to źródło życia, dlatego w naszym przedsiębiorstwie jej jakość jest dla nas najważniejsza. Badania wykazują, że woda w mińskich wodociągach jest najwyższej jakości, czasem nawet lepsza niż woda butelkowana. Namawiamy do picia wody z kranu.
PIJ WODĘ Z KRANU » RAPORT JAKOŚCI WODY » TWARDOŚĆ WODY » EKO EDUKACJA  » WSPÓŁPRACA »
Ścieki w Mińsku oczyszczane są zgodnie z normami Ministerstwa Środowiska. Oczyszczalnia Ścieków zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
OCZYSZCZANIE ŚCIEKÓW » ZADBAJ O ŚRODOWISKO » AGROVIT » ENERGIA ZE ŚCIEKÓW »
SPÓŁKA
USŁUGI
KONTAKT
DLA PRACOWNIKA
DLA KLIENTA
WODA
KANALIZACJA
PRZETARGI
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim   -  polityka prywatności »
Do góry