es legal pedir nolvadex en línea €61.33

Zielony Europiknik

Zielony Europiknik

25 września 2022

14.30 -18.00

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na Zielony Europiknik.
25 września oficjalnym otwarciem muralu Solidarni z Ukrainą rozpoczniemy nasze doroczne zielone święto. Zapraszamy o 14.30 na plac przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Krótko opowiemy o idei dzieła, spotkamy się z przedstawicielami Komisji Europejskiej w Polsce ( sponsorami przedsięwzięcia), zobaczymy program artystyczny przygotowany przez społeczność ukraińską. Skosztujemy też tradycyjnych przekąsek ukraińskich.
O 15.00 przed Urzędem Miasta będziemy kontynuować świętowanie. Przede wszystkim podzielimy się efektami pracy przy projekcie Torami Nowej Edukacji. Przedstawiciele społeczności szkolnych zaprezentują obszary nauki, w których poruszali się w ramach projektu. Szkoła Podstawowa nr 1 na przykład zaprosi gości do mobilnego planetarium. Inne szkoły do twórczych zabaw konstruktorskich czy  logicznych.
Przygotowaliśmy także warsztaty Las w słoiku.  Nasi partnerzy zaproponują wyplatanie wianków czy spacery ścieżką sensoryczną.
Atrakcją pikniku będą przejazdy dwoma autobusami: historycznym „ogórkiem” i nowoczesnym MANem. Dyrektor MZM w trakcie drogi opowie o ciekawostkach związanych z naszym miastem.
Cieszymy się, że nasze zaproszenie przyjęło Centrum Edukacji Obywatelskiej. Przedstawiciele instytucji zaproszą gości  do interaktywnych aktywności w ramach projektu „4 kroki dom lepszego świata”.  Tematyka ekologii,  środowiska będzie obecna przy wielu działaniach. Poznamy problemy wody, która sama opowie o swoim świecie. Jak to będzie możliwe? Przekonacie się na pikniku.

Zielony piknik to zdrowie, o które zadba MOSiR. Koniecznie odwiedźcie ich sportowe miasteczko.

Nazwa naszego wydarzenia zdradza także, że zajmiemy się także tematyką europejską. Mobilny punkt Europe Direct zaprasza. Wolontariusze EBU wciągną Was w rozmowy w kilku europejskich językach.

O atrakcje dla dzieci zadba młodzież z Międzyczasu. Podczas pikniku odbędą się też konsultacje społeczne. Zapraszamy młodzież, aby opowiedziała o swoich refleksjach i pomysłach związanych z Młodzieżową Radą Miasta.

A jakie atrakcje przygotował ZGK czy PWiK? Przekonajcie się sami 😉

Spędźmy razem niedzielne popołudnie!

Do zobaczenia!

 

Skip to content